Hotel Activa

7 Najpopularniejszych atrakcji na wakacje z dzieckiem.

7 Najpopularniejszych atrakcji na wakacje z dzieckiem.

Przed nami najprzyjemniejsza cześć roku - wakacje! Wciąż szukacie pomysłu gdzie je spędzić? Zapraszamy do Muszyny - tutaj, jak zawsze nuda się nie uda! Wybieracie się do nas z dziećmi? To fantastycznie! Prezentujemy Wam 7 najpopularniejszych atrakcji okolicy stworzonych z myślą o rodzinach z dziećmi. Gwarantujemy - nudzić się z pewnością nie będziecie. Ostatnie wolne pokoje rodzinne w naszym hotelu czekają na chętnych!

1. Zaznajcie odrobiny wodnego szaleństwa.
Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie to przede wszystkim kompleks odkrytych basenów rekreacyjnych. Atrakcje dostępne w ramach kompleksu to: basen rekreacyjny z licznymi atrakcjami dla dorosłych, basen dla dzieci z licznymi atrakcjami dla najmłodszych, zjeżdżalnia rodzinna z dwoma torami oraz jacuzzi. Ty i twoje dzieci pokochacie to miejsce!

2. Odkryjcie magiczny świat Ogrodu Baśni i Legend.
Tuż obok ogrodów sensorycznych znajduje się ogród inny niż wszystkie. I rzeczywiście, po przekroczeniu bramy wejściowej mamy wrażenie, że wkraczamy w świat magicznych postaci i zagadek, których odkrywanie jest świetną zabawą dla całej rodziny. Tematyka ogrodu poświęcona jest tajemniczemu światowi muszyńskich baśni i legend. Na terenie ogrodu zobaczyć można chatę czarownicy, jaskinie zbójników oraz tzw. suchy strumyk, a właściwie samo koło młyńskie, bo strumyk według podań zabrał diabeł. Brzmi ciekawie, prawda?

3. Odwiedźcie przyjaciół z dzieciństwa w Muzeum Zabawek.
Od pokoleń zabawki uczą i rozbudzają wyobraźnię. Muzeum zabawek "Bajka" to miejsce stworzone z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Najmłodsi z radością i zdumieniem poznają zabawki swoich rodziców, a dorośli przenoszą się do beztroskich lat dzieciństwa. W zbiorach muzeum znajduje się ponad 3 tysiące zabawek z niemal wszystkich epok. To miejsce, którego żaden maluch szybko nie opuści.

4. Poznajcie cudowny świat rajskich zjeżdżalni.
Na szczycie Góry Parkowej znajdują się liczne atrakcje zarówno dla najmłodszych jak i dla tych nieco starszych. Mnóstwo radości dostarcza zjeżdżalnia pontonowa z przenośnikiem taśmowym (Sun Kid) oraz kompleks rajskich ślizgawek (kilka torów do jazdy na specjalnie przygotowanych matach). Zastrzyk pozytywnych emocji gwarantowany!

5. Poczujcie smak adrenaliny w parku linowym.
Krynicki Park Linowy znajduje się u podnóży Jaworzyny Krynickiej. Na ofertę parku składa się aż 9 tras o różnym stopniu trudności (bąbel, maluch, niska, średnia - zielona, średnia - niebieska, wysoka, extreme oraz dwie trasy zjazdowe). Dodatkowymi atrakcjami w parku są BIG SWING (skok wahadłowy), ścianka wspinaczkowa oraz mega trampolina. Liczne atrakcje oferowane przez park to bezpieczna dawka adrenaliny dla całej rodziny.

6. Przepłyńcie pontonem górską rzekę.
Czy dziecko może brać udział w spływie pontonowym? Oczywiście! Rzeka Poprad, na której organizuje się rodzinne spływy pontonowe jest rzeką spokojną. Wbrew powszechnym opinią pontony są bardzo stabilnym środkiem lokomocji, więc i bezpiecznym. Każdy uczestnik wyposażony jest w kamizelkę asekuracyjną i kask. Dla dzieci taki spływ to wielkie przeżycie!

7. Spacerujcie w koronach drzew.
Wyrusz wraz z dziećmi w niezwykłą podróż po ścieżce w koronach drzew, prowadzącej do wieży widokowej, gwarantującej niesamowite widoki. Po drodze napotkacie 15 interaktywnych instalacji i tablic, które opowiadają o bogactwie przyrodniczym i kulturowym okolicy. To doskonała nauka poprzez zabawę!