Hotel Activa

Skarby okolicy

Wody mineralne Muszyny

Skarby okolicy

Największym skarbem uzdrowiska są naturalne wody mineralne. Najbardziej rozpoznawalną woda Muszyny jest "Muszynianka". Wody spożywać można w pijalniach całorocznych ("Antoni", "Cechini", "Milusia"), sezonowych ("Anna", "Grunwald", "Józef") lub z licznych ogólnodostępnych źródeł. Również na terenie kilku obiektów - w tym naszego hotelu - znajdują się źródełka wody mineralnej.

Wody mineralne Krynicy-Zdrój

Skarby okolicy

Największym bogactwem naturalnym Krynicy są lecznicze wody mineralne: Jan, Józef, Mieczysław, Słotwinka, Tadeusz, Zdrój Główny, Zuber. Ich walory smakowe można poznać w ogólnodostępnych pijalniach: "Głównej" na Deptaku, "Mieczysława" w Starym Domu Zdrojowym, "Jana" u stóp Góry Parkowej oraz "Słotwinki" w Parku Słotwińskim. Najbardziej rozpoznawalną woda mineralną Krynicy jest "Kryniczanka" pochodząca ze Zdroju Głównego.
Fotografia: www.krynica-zdroj.pl

Miodowa stolica kraju - Kamianna

Skarby okolicy

Pszczelarstwo w Kamiannej tradycją sięga do przepowiedni z przed wieków, która mówi, że na tej ziemi złoto będzie rodzić się na kamieniu. Tym złotem jest oczywiście miód spadziowy, który tu powstaje głównie z drzew jodły. Zwiedzając pasiekę "Barć" im. ks. dr. Henryka Ostacha można zaobserwować ciekawe życie społeczności pszczelarskiej, posmakować miodów, a następnie zaopatrzyć się w ten skarby natury kupując przepustkę do zdrowia.
Fotografia: www.kamianna.pl