Hotel Activa

Kilka słów o tym, dlaczego tak kochamy łucznictwo.

Kilka słów o tym, dlaczego tak kochamy łucznictwo.

Patrząc na wszystkie dyscypliny sportowe w Polsce, musimy otwarcie przyznać, że niestety łucznictwo należy w naszym kraju do sportów niszowych. W przeciwieństwie do popularnej piłki nożnej czy piłki ręcznej nie ma tu dynamicznej akcji. Może właśnie dlatego dla niektórych osób jest to sport nudny - z czym oczywiście trudno się nam zgodzić! Fakt, łucznictwo to sport w który trzeba włożyć naprawdę dużo pracy, żeby w zamian otrzymać nagrodę w postaci dobrych wyników. Ale strzał w dziesiątkę to największy wyzwalacz endorfin!

Łucznictwo może w zasadzie uprawiać każdy. Wiek czy tężyzna fizyczna nie odgrywają znaczenia. Jeśli jesteś tylko w stanie naciągnąć łuk to możesz śmiało zaczynać swoją przygodę razem z nami! W pięknie położonym zagajniku (tuż przy hotelu) można naciągnąć łuk, wycelować do tarczy i poczuć się jak legendarny Robin Hood. Dysponujemy pełnym sprzętem łuczniczym (łuki, tarcze, ochraniacze). Organizujemy zajęcia dla gości indywidualnych oraz zawody sportowe dla grup firmowych.

Naszymi klientami są ludzie, którzy z łucznictwem mają styczność po raz pierwszy, nie wiedzą jak się do niego zabrać. Pojawiają się też osoby, które mimo, że nigdy nie trzymały łuku w reku, od razu wiedzą jak się ustawić i oddać strzał. Tak jakby miały tę umiejętność zapisaną w genach. I jedni i drudzy szybko połykają bakcyla. Bo łuk to świetne hobby, sposób na integrację z rodziną i znajomymi, aktywną rekreację oraz kontakt z naturą. Zapraszamy na rozpoczęcie pięknej łuczniczej przygody życia.