Hotel Activa

Jazda rowerem

Różnorodność tras rowerowych w okolicy hotelu gwarantuje wspaniały aktywny wypoczynek i zadowoli zarówno amatorów jak i rowerzystów o dobrej kondycji i umiejętnościach kolarskich. Poniżej przedstawiamy kilka najbardziej popularnych tras. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów oferujemy możliwość wypożyczenia rowerów, a dla dzieci fotelików oraz profesjonalnych przyczepek rowerowych (model: Thule Chariot Cougar 2).

Trasy rowerowe Jaworzyny Krynickiej:

  • Droga rowerowa nr 1  (długość trasy: 5 km, czas przejazdu: ok. 1 godz).
    Trasę rozpoczynamy spod dolnej stacji kolejki gondolowej jadąc główną drogą prowadzącą na szczyt. Po pokonaniu odległości 500m mijamy ujęcie wody pitnej dla Krynicy. Po prawej stronie - 400m dalej - widoczna jest nartostrada nr 5. Po pokonaniu dystansu 1 tyś m docieramy do skrzyżowania dróg. Nadal kierujemy się pod górę. Po przejechaniu kolejnego kilometra jedziemy na wprost mijając skręcającą w prawo drogę. Jakieś 700m dalej dołącza do nas droga stokowa. Skręcamy w prawo, jedziemy 1 tyś m i mijamy schronisko. Około 300 m dalej droga przekracza nartostradę nr 1. Z tego miejsca widać już szczyt Jaworzyny Krynickiej.
  • Droga rowerowa nr 2  (długość trasy: 5,5 km, czas przejazdu: ok. 1 godz).
    Trasę rozpoczynamy 700m przed dolną stacją kolejki gondolowej jadąc drogą prowadzącą na Polanę Izwór. Po przejechaniu dystansu 800m skręcamy w prawo. Dalej droga przechodzi przez nartostradę nr 1, a następnie prowadzi pod linią kolejki gondolowej. Za chwile przetnie nam drogę zielony szlak turystyczny. W tym miejscu warto jednak zatrzymać się i zwrócić uwagę na powierzchniowy pomnik przyrody "Las pod Jaworzyną". Droga wiedzie dalej przez nartostradę nr 5. Po pokonaniu dystansu 1300m trasa krzyżuje się z nartostradą nr 1. Od tego miejsca wystarczy pokonać 700m, aby dotrzeć do schroniska. Stamtąd pozostaje 800 m do szczytu Jaworzyny Krynickiej.

Osobą mniej aktywnym proponujemy wywieść rowery na szczyt Jaworzyny Krynickiej kolejką gondolową i zjechać wyżej opisanymi trasami w dół.

Trasy downhillowe Wierchomli:

  • Trasa nr 1 - w całości przebiega po otwartym terenie. Jest urozmaicona bandami i hopkami. Kończy się przy dolnej stacji kolejki. Oczywiście korzystając z wyciągu można bez problemu wywieść rower na szczyt.
  • Trasa nr 2 - urozmaicona licznymi przejazdami przez las. Po zjeździe ponowny dojazd do wyciągu to ok. 400 metrów drogą.

Trasy zjazdowe Wierchomli stanowią rewelacyjną propozycję dla miłośników rowerowych wyzwań. Nie bez przyczyny to właśnie tu od wielu lat organizowane są zawody o puchar Polski i puchar Wierchomli DH.