Hotel Activa

Czego uczy sport, czyli korzyści uprawiania sportu przez dzieci.

Czego uczy sport, czyli korzyści uprawiania sportu przez dzieci.

Nawyk uprawiania sportu warto wykształcać w dziecku już od najmłodszych lat. Sport uczy dzieci zasad fair play, dyscypliny, radzenia sobie z emocjami jakie niosą ze sobą pierwsze sukcesy i porażki, a w przypadku gier zespołowych współpracy w grupie z rówieśnikami. Cechy te mają później przełożenie na inne sfery ich życia.

Oprócz tego, że sport uczy pewnych postaw i zachowań, to ruch i ćwiczenia fizyczne wpływają korzystnie na samopoczucie, redukują stres, pozwalają utrzymać prawidłową wagę i postawę ciała.

Nie każda dyscyplina sportu będzie interesować Twoje dziecko i jest to zupełnie normalne. Daj dziecku wybór i pozwól mu na początku spróbować rożnych aktywności. Po kilku próbach Twoja pociecha sama zdecyduje, które zajęcia sprawiają jej największą frajdę i na które pragnie uczęszczać.

Jako rodzic wspieraj i zachęcaj swoją pociechę do uprawiania sportu. Doceniaj za każdy sukces i motywuj poprzez dokumentowanie aktywności na filmikach i zdjęciach. I pamiętaj, że nie musi być we wszystkim najlepsze! Pokaż dziecku, że sport to frajda zabierając je na zawody sportowe lub do Hotelu Activa***.

Hotel Activa*** to hotel stworzony z myślą o dorosłych i dzieciach lubiących aktywnie spędzać czas. Bez względu na porę roku czeka tu na Was bogaty wachlarz propozycji i wrażeń. Latem można wziąć udział w zajęciach na strzelnicy łuczniczej, rozegrać mecz piłki nożnej w body zorb lub wybrać się na wycieczkę rowerową. Zimą hotel stanowi świetny punkt wypadowy do największej w Europie Ślizgostrady oraz uznanych za jedne z najlepszych w Polsce stacji narciarskich.

Czy wprowadziłeś już sport do życia swoich dzieci? Jakie korzyści dostrzegasz?

Czego uczy sport, czyli korzyści uprawiania sportu przez dzieci.