Hotel Activa

Czego uczy sport, czyli korzyści uprawiania sportu przez dzieci.

Czego uczy sport, czyli korzyści uprawiania sportu przez dzieci.

Nawyk uprawiania sportu warto wykształcać w dziecku już od najmłodszych lat. Sport uczy dzieci zasad fair play, dyscypliny, radzenia sobie z emocjami jakie niosą ze sobą pierwsze sukcesy i porażki, a w przypadku gier zespołowych współpracy w grupie z rówieśnikami. Cechy te mają później przełożenie na inne sfery ich życia.

Oprócz tego, że sport uczy pewnych postaw i zachowań, to ruch i ćwiczenia fizyczne wpływają korzystnie na samopoczucie, redukują stres, pozwalają utrzymać prawidłową wagę i postawę ciała.

Nie każda dyscyplina sportu będzie interesować Twoje dziecko i jest to zupełnie normalne. Daj dziecku wybór i pozwól mu na początku spróbować rożnych aktywności. Po kilku próbach Twoja pociecha sama zdecyduje, które zajęcia sprawiają jej największą frajdę i na które pragnie uczęszczać.

Jako rodzic wspieraj i zachęcaj swoją pociechę do uprawiania sportu. Doceniaj za każdy sukces i motywuj poprzez dokumentowanie aktywności na filmikach i zdjęciach. I pamiętaj, że nie musi być we wszystkim najlepsze! Pokaż dziecku, że sport to frajda zabierając je na zawody sportowe lub do Hotelu Activa***.

Hotel Activa*** to hotel stworzony z myślą o dorosłych i dzieciach lubiących aktywnie spędzać czas. Bez względu na porę roku czeka tu na Was bogaty wachlarz propozycji i wrażeń.

Latem można wziąć udział w zajęciach na strzelnicy łuczniczej, rozegrać mecz piłki nożnej w body zorb, wybrać się na wycieczkę rowerową lub spróbować swoich sił w mini hokeju na trawie.

Zimą hotel stanowi świetny punkt wypadowy do największej w Europie Ślizgostrady oraz uznanych za jedne z najlepszych w Polsce stacji narciarskich (Stacja Narciarska Jaworzyna Krynicka, Stacja Narciarska Słotwiny Arena, Stacja Narciarska Tylicz Ski, Stacja Narciarska Masetski).

Czy wprowadziłeś już sport do życia swoich dzieci? Jakie korzyści dostrzegasz?

Czego uczy sport, czyli korzyści uprawiania sportu przez dzieci.