Hotel Activa

Czego uczy sport, czyli korzyści uprawiania sportu przez dzieci.

Nie od dziś wiadomo, że sport ma dobry wpływ na zdrowie dzieci. Czy jednak znasz konkretne korzyści dla młodego organizmu płynące z aktywności fizycznej? Jest ich mnóstwo, zarówno tych dla ciała, jak i ducha!

Czego uczy sport, czyli korzyści uprawiania sportu przez dzieci.

Fotografie:
Park Rowerowy wokół Ślizgostrady oraz Sankolandia.

Nawyk uprawiania sportu warto wykształcać w dziecku już od najmłodszych lat. Sport uczy dziecko zasad fair play, dyscypliny, radzenia sobie z emocjami jakie niosą ze sobą pierwsze sukcesy i porażki, a w przypadku gier zespołowych współpracy w grupie. Cechy te mają później przełożenie na inne sfery jego życia. Ruch i ćwiczenia fizyczne wpływają korzystnie na samopoczucie, redukują stres, pozwalają utrzymać prawidłową wagę i postawę ciała.

Chętnie zapisujemy dzieci na basen, tenis, piłkę nożną i taniec. Nie każda dyscyplina sportu będzie interesować Twoje dziecko i jest to zupełnie normalne. Daj dziecku wybór i pozwól mu na początku spróbować rożnych aktywności. Po kilku próbach Twoja pociecha sama zdecyduje, które zajęcia sprawiają jej największą frajdę.

Pobyt w naszym hotelu to dla najmłodszych gości prawdziwa przygoda, pełna wyjątkowych atrakcji. Bez względu na porę roku czeka tu na Was bogaty wachlarz propozycji i wrażeń.

Latem możecie wziąć udział w spływie pontonowym, spróbować swoich sił w parku linowym czy wybrać się rowerem do Parku Rowerowego wokół Ślizgostrady.

Zimą hotel stanowi świetny punkt wypadowy do SANKOLANDII oraz uznanych za jedne z najlepszych w Polsce stacji narciarskich (Stacja Narciarska Jaworzyna Krynicka, Stacja Narciarska Słotwiny Arena, Stacja Narciarska Tylicz Ski, Stacja Narciarska Master-Ski).

Wprowadziłeś już sport do życia swoich dzieci?
Jakie korzyści dostrzegasz?