Hotel Activa

Festiwal Biegowy – Życiowa Dziesiątka!

Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdrój to ok. 30 biegów i marszów nordic walking, które co roku gromadzą ponad 10.000 osób - zawodników z rodzinami, kibiców oraz cały sztab organizacyjny. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 2-4 października 2020 roku.

Uczestnicy przez cały weekend rywalizowali na różnych trasach, próbując poprawiać swoje rekordy życiowe i sprawdzić granice wytrzymałości. Koronny bieg imprezy to kultowy już morderczy Bieg 7 Dolin na dystansie 100 km. Lista startowa była w tym roku imponująca – liczyła 473 biegaczy. Wśród nich był Zygmunt Berdychowski – pomysłodawca Festiwalu Biegowego.

Festiwal Biegowy – Życiowa Dziesiątka!

Foto: Festiwal Biegowy

Jednak dla wielu biegaczy corocznym "must to be" (muszę tam być) jest Życiowa Dziesiątka. Jest to jeden z najpopularniejszych biegów rozgrywany w Polsce na tym dystansie, a przy tym najszybszy. Cechą charakterystyczną biegu jest trasa, w całości prowadząca z góry – z Krynicy do Muszyny.

Dla wielu uczestników tegoroczna edycja była najcięższą spośród wszystkich rozegranych ze względu na silne podmuchy wiatru. Zwycięzcą w kategorii mężczyzn został Henryk Szost, natomiast jako pierwsza na metę wśród kobiet przybyła Sabina Jarząbek. Serdecznie gratulujemy!