Hotel Activa

Paintball – strategiczna gra wymagająca drużynowego zgrania i woli zwycięstwa

Paintball – strategiczna gra wymagająca drużynowego zgrania i woli zwycięstwa

O co chodzi w paintballu?

Paintball to strategiczna gra wymagająca aktywnego działania, drużynowego zgrania, a przede wszystkim woli zwycięstwa. Gra polega na prowadzeniu pozornej walki za pomocą markerów imitujących prawdziwą broń. Scenariusz gry oraz strategia pozwalają na rozwinięcie i sprawdzenie umiejętności taktycznych.

Jak wygląda to w praktyce?

Po zaznajomieniu się ze scenariuszem gry uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny. Każdy gracz otrzymuje od nas na starcie mundur, karabin oraz maskę. Amunicją są żelatynowe kulki wypełnione farbą, które po trafieniu pozostawiają kolorowy ślad. Następnie rozpoczyna się prawdziwa bitwa! Wygrywa ta drużyna, która osiągnie cel wyznaczony w scenariuszu rozgrywki. Najczęściej gramy w „trybie ciągłym” - bez przerw. Trafieni gracze wracają na moment do „szpitala”, gdzie następuje "reanimacja" poprzez starcie śladów trafienia i już jako „zdrowi” wracają do gry. Dzięki takiemu prowadzeniu gry gracze trafieni w pierwszych minutach rozgrywki mogą się bawić tak samo długo jak pozostali uczestnicy.

Jak grać żeby wygrać?

Mamy dla Ciebie kilka porad, które zwiększą Wasze szanse na zwycięstwo. Warto przegadać jeszcze przed grą w jaki sposób chcecie ją przeprowadzić. Podzielcie się rolami. Wybierzcie kapitana, uzgodnijcie kto atakuje a kto będzie "osłaniać tyły". Pamiętaj, że paintball to gra zespołowa. Tu ważna jest komunikacja z pozostałymi członkami drużyny. Jeśli więc zauważysz gracza z przeciwnej drużyny ostrzeż o tym innych, którzy mogli go nie zauważyć. Starcie na polu paintballowym to prawdziwa eksplozja emocji i spora dawka adrenaliny. Bądź skupiony i miej oczy dookoła głowy - Twój przeciwnik może Cię zaskoczyć.

Paintball – strategiczna gra wymagająca drużynowego zgrania i woli zwycięstwa