Hotel Activa

Gdzie na rower z dzieckiem – najciekawsze atrakcje rowerowe w okolicy hotelu.

W świecie zdominowanym przez gry komputerowe i Social Media rodzinne wycieczki rowerowe to świetny sposób na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Doświadczenia zdobyte podczas wspólnych rowerowych przygód pozwalają pogłębić relacje, a wspomnienia, które zostaną w pamięci Twojej pociechy są bezcenne. Ponadto jazda na rowerze poprawia kondycję fizyczną, rozwija nawyk aktywności ruchowej i rozbudza ciekawość świata.

Gdzie na rower z dzieckiem – najciekawsze atrakcje rowerowe w okolicy hotelu.

Pogoda robi się coraz ładniejsza, a Tobie po głowie zaczyna chodzić myśl by wyjechać gdzieś z dzieckiem? A może warto spędzić ten czas w Hotelu Activa***? Wyprawa rowerowa z dzieckiem wymaga odpowiedniego sprzętu, którego dobór zależy od wieku dziecka i jego zapału do samodzielnej jazdy. Otrzymaliśmy certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom  i przyjeżdżając do nas nie musisz brać sprzętu ze sobą, ponieważ możesz go wypożyczyć w naszym hotelu.

Naszym gościom wypożyczamy:

  rowery górskie (firmy: Saveno),
  rowery górskie elektryczne,
  przyczepki rowerowe (model: Thule Chariot Cougar2),
  foteliki rowerowe dla dzieci,
  kaski rowerowe.

Pozostaje tylko zastanowić się, gdzie wyruszyć. Oto kilka inspiracji!

1. Park Rowerowy w Muszynie

Gdzie na rower z dzieckiem – najciekawsze atrakcje rowerowe w okolicy hotelu.

Wizyta w parku rowerowym kojarzy Ci się z ryzykiem? Nic bardziej mylnego! To doskonała frajda dla dzieci i dorosłych. Dostępne są trasy o różnym stopniu trudności i długości umożliwiające rozkoszowanie się prędkością dostosowaną do umiejętności: 

  trasa zjazdowa 1 (łatwa) o długości 3,5 km,
  trasa zjazdowa 2 (trudna) o długości 3 km,

Wyjazd na trasy odbywa się specjalnymi pojazdami terenowymi. Na miejscu można wypożyczyć rowery Fat Bike.

 Foto: Park Rowerowy w Muszynie

2. Velo Krynica

Świetną atrakcją dla Twojego dziecka będzie wycieczka rodzinną trasą rowerową Velo Krynica. To bezpieczna (odizolowana od ruchu samochodowego) ścieżka rowerowa gwarancją wspaniałe widoki oraz liczne atrakcje na trasie.

Start: Muszyna.
Meta: Krynicki Deptak.
Dystans: 12,3 km.
Stopień trudności: łatwy.
Nawierzchnia:
asfalt.
Udogodnienia na trasie: specjalne przystanki rowerowe, w których można schować się przed deszczem i upałem.

3. Trasa: Szczawnik – Wierchomla – Szczawnik

Tym razem coś dla rodzin z dobrą kondycją, jeżdżących na rowerze regularnie. Krótka, ale bardzo malownicza trasa rowerowa prowadząca ze Szczawnika na Wierchomlę i z powrotem. Uwaga! Trasa nie należy do trudnych – dlatego spokojnie pokonacie ją w ok. 2 godziny i nie poczujecie mocnego zmęczenia.

Dystans: 13,4 km.
Stopień trudności: łatwy.
Czas przejazdu:
2 godz. 5 min.
Przewyższenie na trasie: 392 m.

4. Muszyńska gra rowerowa

Twoje dziecko uwielbia gry terenowe? Razem z Babą z Gór odkryjecie Muszynę z poziomu siodełka rowerowego i uzupełnicie grę terenową!

Muszyńska gra rowerowa organizowana jest w każdą sobotę wakacji i dedykowana jest dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. W trakcie wyprawy Twoje dziecko pozna ciekawostki o Muszynie, zupełni naklejkami grę terenową i ciekawie spędzi czas na rowerze.

Więcej szczegółów na stronie: babazgor.pl/na-rowerze/